برگزاری دوره هیجدهم کلاس آموزشی فقه اصناف استان قم

هیجدهمین دوره آموزشی اصناف استان قم با موضوع «آموزش مبانی اعتقادی کسب و کار و احکام مبتلابه» توسط مؤسه فقه اقتصادی طیبات و با همکاری بسیج اصناف و اتاق اصناف استان قم برگزار گردید.

در این دوره آموزشی که به صورت کارگاهی برگزار گردید، حدود ۷۰ نفر از شاغلین اصناف مختلف استان قم حضور یافتند و اساتید مؤسسه طیبات در دو بخش به ارائه مطالب پرداختند.

در بخش اول، اساتید با استفاده از آیات و روایات معصومین به مباحثی درباره‌ی سنتهای الهی در فعالیت اقتصادی پرداختند. سپس در بخش دوم برخی مهمترین احکام مبتلابه و معاملات بانکی و مبحث مهم ربا بیان شد. در پایان هر بخش نیز اساتید به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

لازم به ذکر است مطابق قانون نظام صنفی کشور (بند ن ماده ۳۰)، کلیه اصناف کشور برای اخذ پروانه کسب یا تمدید آن باید به مدت ۲۴ ساعت در کارگاههای آموزشی اتاق اصناف شرکت نمایند. یکی از مواد درسی این کارگاهها، درس فقه اقتصادی است که مطابق قانون این درس به مدت ۶ ساعت توسط مربیان سازمان بسیج اصناف در سراسر کشور آموزش داده می شود.

مطابق توافق نامه سازمان بسیج اصناف با موسسه فقه اقتصادی طیبات تدریس این کارگاهها در استان قم توسط اساتید این موسسه و در محل اتاق اصناف استان قم صورت می پذیرد.

برای مشاهده تصاویر این دوره اینجا کلیک کنید.

 

https://tyb.ir/?p=18306 =لینک کوتاه خبر