موسسه طیبات
موسسه تحقیقات و آموزش فقه اقتصادی

برگزاری دوره نوزدهم کلاس آموزشی فقه اصناف استان قم

۱۱-۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

نوزدهمین دوره آموزشی اصناف استان قم با موضوع «آموزش مبانی اعتقادی کسب و کار و احکام مبتلابه» توسط مؤسه فقه اقتصادی طیبات و با همکاری بسیج اصناف و اتاق اصناف استان قم به صورت مجازی برگزار گردید.

در این دوره آموزشی حدود ۳۰ نفر از شاغلین اصناف مختلف استان قم به صورت مجازی در وبینار مربوطه شرکت کردند و در دو جلسه از مطالب آموزشی اساتید مؤسسه طیبات بهره‌مند شدند.

در جلسه اول که ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار گردید، آیات و روایات معصومین درباره‌ی سنتهای الهی در فعالیت اقتصادی مطرح گردید.

در جلسه دوم نیز که ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار گردید، برخی از مهمترین احکام مبتلابه و معاملات بانکی و مبحث مهم ربا بیان شد. در پایان هر بخش نیز اساتید به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

لازم به ذکر است مطابق قانون نظام صنفی کشور (بند ن ماده ۳۰)، کلیه اصناف کشور برای اخذ پروانه کسب یا تمدید آن باید به مدت ۲۴ ساعت در کارگاههای آموزشی اتاق اصناف شرکت نمایند. یکی از مواد درسی این کارگاهها، درس فقه اقتصادی است که مطابق قانون این درس به مدت ۶ ساعت توسط مربیان سازمان بسیج اصناف در سراسر کشور آموزش داده می شود.

مطابق توافق نامه سازمان بسیج اصناف با موسسه فقه اقتصادی طیبات تدریس این کارگاهها در استان قم توسط اساتید این موسسه و در محل اتاق اصناف استان قم صورت می پذیرد.

https://tyb.ir/?p=26292 =لینک کوتاه خبر