موسسه طیبات
موسسه تحقیقات و آموزش فقه اقتصادی

ثبت نام دوره های آموزشی موسسه فقه اقتصادی طیبات در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ حوزه علمیه

به یاری خدای متعالی و توجهات بقیت الله الاعظم، موسسه فقه اقتصادی طیبات با همکاری انجمن مالی اسلامی ایران درسهای ذیل را در سال تحصیلی  ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ برای طلاب حوزه علمیه قم برگزار می نماید.

 

مزایا، شرایط، زمان و مکان برگزاری کلاسها و نحوه ثبت نام  دوره های آموزش موسسه فقه اقتصادی طیبات

الف- مزایا:

۱- درس خارج فقه رسمی حوزه علمیه با مباحث کاربردی و موضوع شناسی ناظر به مسائل اقتصادی و بازارهای مالی کشور.

۲- بهره‌مندی از امتیاز پایگاه هدایت علمی – تربیتی مطابق آیین نامه اعلامی حوزه علمیه (ویژه طلاب ثبت نام کننده در پایگاه).

۳- کمک به برگزیده های دوره جهت تعیین موضـوع پایان نامه سطح چهار و معرفی استاد راهنما.

۴- دعوت از برگزیده های علمی برای دوره های تربیت محقق جهت استفاده در ظرفیتهای پژوهشی موسسه طیبات و مراکز و نهادهای متقاضی.

۵- دعوت از برگزیده های علمی به دوره های تربیت مدرس جهت استفاده در ظرفیتهای تدریسی موسسه طیبات و مراکز و نهادهای متقاضی.

۶- صدور گواهی شرکت در دوره.

۷- برگزاری امتحان شفاهی درس خارج به صورت اختصاصی در محل موسسه طیبات (در صورت رسیدن تعداد افراد متقاضی به حد نصاب مورد نظر حوزه).

ب- شرایط:

۱- مخصوص طلبه های حوزه علمیه

درسهای موسسه طیبات سه نوع هستند:

نوع اول – درس خارج فقه: این درسها مخصوص طلبه هایی است که حائز شرایط درس خارج بوده و امکان انتخاب درس از طریق سایت نجاح حوزه علمیه را دارند.

نوع دوم – درس آزاد فقه تخصصی با مزایای «هدایت علمی و تربیتی»: این درسها شامل یک درس تخصصی و یک درس اخلاقی – تربیتی است که مطابق آیین نامه «هدایت علمی و تربیتی حوزه علمیه» افرادی که می خواهند از مزایای در نظر گرفته شده آن بهره مند شوند باید باید علاوه بر یک درس تخصصی، در یک کلاس تربیتی را نیز که توسط اساتید اخلاق ارائه می کنند شرکت نمایند. برنامه کلاسهای اخلاقی تربیتی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

نوع سوم – درس کاملا آزاد: طلبه هایی که شرایط درس خارج را ندارند و نیز نمی خواهند به صورت پایگاه هدایت تحصیلی در کلاسهای موسسه شرکت نمایند (علاقه ای به شرکت در کلاسهای اخلاقی – تربیتی را ندارند) می توانند به صورت کاملا آزاد در کلاسها شرکت نمایند. برای این دسته از شرکت کنندگان در منوط بر اینکه مطابق مقررات موسسه و به طور مرتب در کلاسها شرکت کرده باشند صرفاً گواهی شرکت در دوره از طریق موسسه طیبات صادر می شود.

۲- مخصوص افراد آزاد (غیر طلبه ها)

دانشجویان و علاقمندان غیر طلبه می توانند به صورت آزاد در جلسات مجازی آن شرکت نمایند بدین منظور لازم است که متقاضیان از طریق سایت انجمن مالی اسلامی ایران از طریق لینک مربوطه ثبت نام نمایند.

ج- زمان و مکان برگزاری کلاسها:

کلاسهای موسسه فقه اقتصادی طیبات معمولا در روزهای درسی هفته به صورت عصرگاهی از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در حوزه علمیه امام کاظم علیه السلام به آدرس: شهر مقدس قم – خیابان معلم شرقی – نرسیده به بلوار بسیج – طبقه سوم واحد ۳۰۸ برگزار می شود. در عین حال درس برخی اساتید در زمان و مکان دیگری برگزار شود که اطلاعات دقیق آن در فرم ثبت نامی دوره ذیل مشخصات درس استاد مربوطه درج شده است.

د- شیوه ثبت نام:

۱- طلبه ها: ابتدا روی لینک ذیل (انتخاب درس و ثبت نام طلبه ها) کلیک کنید و در صفحه مربوطه، درس یا درسهای مورد نظر را انتخاب کنید و سپس مشخصات خود را در فرم ذیل صفحه درج نموده و دکمه ثبت نهایی را بزنید.

توجه: طلبه هایی که درسهای خارج را انتاخاب می نمایند علاوه بر فرم ثبت نام باید در زمان اعلامی حوزه اعلامی حوزه علیمه وارد سامانه نجاح شده و درس یا درسهای مورد نظر را از طریق این سامانه نیز انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که زمان باز شدن سامانه نجاح به صورت پیامکی از طرف موسسه طیبات بر این ادسته از طلابی که فرم ثبت نام موسسه را تکمیل کرده باشند اطلاع رسانی خواهد شد.

درس فقه تخصصی نیاز به ثبت نام در نجاح نیست و از طریق خود موسسه طیبات در سامانه هدایت تحصیلی و تربیتی حوزه علمیه ثبت خواهد شد.

 

فرم انتخاب درس و ثبت نام مخصوص طلبه ها

ثبت نام افراد آزاد (غیر طلبه ها)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید